Starostlivosť  o pleť


Aká je vhodná starostlivosť o pleť v letnom období?

Pri starostlivosti o pleť v letných mesiacoch je nevyhnutné myslieť na to, že pleť je vystavovaná nadmernému slnečnému žiareniu, klíme, a tiež pri pobyte v prímorských krajinách, slanému vzduchu i vode. Nič z toho pleti neprospieva a preto je dôležité vedieť správne sa o ňu postarať.

Základom dennej starostlivosti by mal byť krém s dostatočne vysokým ochranným faktorom pred UV lúčmi napr. Maria Galland 14A alebo Maria Galland 193

Dôležitá je i nočná starostlivosť o pleť a to Hydratačnou maskou Maria Galland 92, ktorú je možné nechať na pleti celú noc, namiesto nočného krému, a dodá pleti nevídanú sviežosť, hydratáciu a výživu. 

Pleť je nadmerne vysušovaná vonkajšími vplyvmi, takže je vhodné hydratovať ju zvnútra i zvonku. Odporúčam OXI terapiu, ktorá pleti dodá maximum hydratácie a sviežosti. Pri pobyte na slnku nezabúdajte na pravidelné opakované natieranie opaľovacím krém napr. Maria Galland 196, a na ochranu očného okolia a pier taktiež prípravkami s UV filtrom. 

Pred i po dovolenke je vhodné absolvovať kozmetické ošetrenie, ktoré Vašu pleť optimálne vyživí a zhydratuje. Nezabúdajte na pitný režim a to aspoň 3litre vody denne a vyhýbajte sa priamemu poludňajšiemu slnku, ktoré vie narobiť viac škody ako úžitku!


Na čo je potrebné myslieť pri starostlivosti o pleť v zime?
 

Naša pleť je v zime vystavovaná nie len studenému vzduchu, mrazu a vetru, ale tiež veľkým teplotným rozdielom, ktoré pleť musí zvládať pri prechode z vonku dnu, a naopak. Pri nedostatočnej starostlivosti to môže spôsobiť začervenanie, rozšírené žilky, popraskané pery, dehydratáciu pleti a tiež celkové zhoršenie stavu pleti. Je dôležité vymeniť produkty z leta a jesene, ktoré obsahujú prevažne vodu, za kozmetiku, ktorá má olejový základ. 

V praxi to znamená, že prevažne hydratačné krémy a masky vymeníme za krémy hutnejšie, výživnejšie s malým množstvom vody napr. Maria Galland 1000, Maria Galland 81, Maria Galland 213. Pri dovolenkách na horách je potrebné pleti dodať okrem výživy aj ochranu pred UV, čo je však možné spojiť v jednom dennom kréme Maria Galland 130

Po lyžovačke nezabudnite navštíviť svoju kozmetičku pre dávku výživy a hlavne regenerácie pre svoju pleť vo forme kozmetickej masáže doplnenej o masky a krémy vhodné práve pre Vašu pleť!