Suchá pedikúra, najmodernejšia metóda pedikúry - bezpečná a bez skalpelu


Suchá ( mediciálna ) pedikúra je dnes už preverenou, bezbolestnou a veľmi obľúbenou metódou, po ktorej sa nebudete hanbiť svoje nohy ukazovať.


Základný rozdiel v ošetrení nôh pomocou mediciálnej pedikúry v porovnaní s klasickou - mokrou je ten, že nohy sa nenamáčajú, čo umožňuje ošetrenie takzvanej diabetickej nohy. 

Suchá pedikúra má obrovskú výhodu v tom, že nemôže dojsť k žiadnemu poraneniu, nakoľko sa ošetrenie prevádza výlučne bez skalpela. Pedikérka používa profesionálny vysokootáčkový prístroj s odsávaním a nadstavcami rotačných fréz rôznych veľkostí, ktoré kožu veľmi jemne a šetrne ošetria. Jednotlivé frézy hladko kĺžu po koži a vyvolávajú decentné až štekliace pocity. Umožňujú obrusovanie zrohovatenej kože prirodzeným spôsobom a zaručujú, že pri pravidelnom ošetrení sa rast zrohovatenej kože spomalí. Rovnako bezbolestné ošetrenie bolestivých a zatvrdnutých otlakov, kurích ôk, či mozoľov nie je pre medicinálnu pedikúru žiaden problém.​

Postup ošetrenia chodidiel pri suchej pedikúre

Pravidelná suchá pedikúra umožňuje zachovať dlhodobo zdravý stav pokožky chodidiel a nechtov

Súčasťou suchej pedikúry je profesionálna úprava nechtov a ich okolia. Starostlivosť o nechty spočíva v zbrúsení, teda v ich skrátení do požadovanej veľkosti a tvaru. Rieši aj veľmi častý problém zarastania nechtov. Zarastajúcu časť nechtu možno odstrániť bezbolestne podrezaním nechtu špeciálnou frézkou, pričom celistvosť kože sa nepoškodí.

Po suchej pedikúre ostáva na chodidle tenká a vyhladená vrstva pevnejšej vrchnej kože. Vďaka tomu nebudete mať pocit, že sú vaše nohy nepríjemne, citlivé a zraniteľné. Výsledok ošetrenia nôh vám vydrží podstatne dlhšie. Ideálne je ošetrenie absolvovať po 4 až 5 týždňoch. 

Nechajte sa rozmaznávať a doprajte si masáž chodiel, ktorá dodá vašim nohám maximálne uvoľnenie 

Suchá pedikúra v salóne inVisage je v neposlednom rade príjemnou relaxáciou, ktorú môžete uzavrieť vyzdobením nechtov jednofarebným lakom, francúzskym lakovaním, japonským leštením, nálepkami, kamienkami, či gélom.