SERIOXYL - Husté vlasy plné sily

PROFESIONÁLNA STAROSTLIVOSŤ, KTORÁ EFEKTÍVNE BOJUJE S REDNUTÍM VLASOV!

Rednutie vlasov je jeden z najrozšírenejších problémov vlasov. Práve preto L´Oréal Professionnel prináša prevratné riešenie v boji proti rednutiu vlasov. Serioxyl je profesionálny program na dodanie hustoty, posilnenie vlasov a stimuláciu vlasovej pokožky.

PRÍČINY REDNUTIA VLASOV
dedičnosť, zdravotné problémy, stres/šok, výživa/diéta, lieky, prostredie


ŽIVOTNÝ CYKLUS VLASU​

Vlasy sú neustále obnovované. Každé vlasové vlákno vyrastá z vlasového folikulu a každý vlasový folikul má svoj vlastný životný cyklus. Každý z nás má v priemere 100 000 až 150 000 vlasových folikulov a každý z nich vyprodukuje za svoj život približne 25 vlasov. Tie vypadávajú prirodzene po asi 4-5 rokoch. Denne nám vypadne zhruba 60 až 100 vlasov.

Doba, v priebehu ktorej naše vlasy aktívne rastú, sa nazýva ANAGÉNNA fáza (trvá 3 až 7 rokov). Počas tejto fázy je vlasová cibuľka, ktorá sa nachádza v spodnej časti folikulu, regenerovaná a vytvára vlasové vlákno. Náš vlas rastie približne 1 cm za mesiac. Druhá fáza sa nazýva KATAGÉNNA. Je to obdobie kľudu, ktoré trvá 2 až 4 týždne. Vtedy sa ukončuje produkcia vlasového vlákna. Folikuly sa postupne zmršťujú a ich báza sa posúva k povrchu vlasovej pokožky. Vlas prestáva rásť a zostáva v tejto fáze niekoľko týždňov, než sa posunie do tretej fázy, fázy vypadávania. Tá sa odborne nazýva TELOGÉNNA a trvá 2 až 4 mesiace. Vlas už nie je v tomto období silno ukotvený a môže byť vytrhnutý veľmi ľahko pri česaní. V tejto fáze nové vlasy nerastú.

NOVÝ OBJAV – NEOGÉNNA FÁZA
Výskumné laboratóriá L´Oréal nedávno objavili, že existuje ešte ďalšia fáza života vlasu. Nazvali ju NEOGÉNNA fáza, alebo fáza spánku. Je to teda obdobie, ktoré predchádza anagénnu fázu, teda než sa vytvorí nový vlas. Táto fáza spánku môže trvať od 3 mesiacov až po 10 rokov. Čím dlhšie trvá, tým pomalšia je aktivita rastu vlasu.

Táto fáza môže byť stimulovaná a skrátená buď mechanicky (reaktiváciou mikro cirkulácie) alebo špeciálnou molekulou (ako je napríklad Stemoxydín či Neohesperidín). Služby a produkty SERIOXYL využívajú pre boj proti príznakom rednutia vlasov oba tieto spôsoby – molekulárny i mechanickú stimuláciu.


SERIOXYL® 

KOMPLETNÝ PROGRAM DODANIA HUSTOTY, POSILNENIA VLASOV A STIMULÁCIE VLASOVEJ POKOŽKY.

Efektívne bojuje so všetkými 4 príznakmi rednutia vlasov:

  • menšia hustota
  • menej objemu
  • krehké vlasové vlákno
  • tenkosť vlasového vlákna

Technológia: STEMOXYDINE, NEOHESPERIDIN, INTRA-CYLANE, GLUCOBOOST, INCELL, STYLINGOVÝ POLYMÉR.