Mezoterapia - ošetrenie pokožky​


Estetická mezoterapia / mezolift je nechirurgická, relatívne bezbolestná injekčná technika zavádzania revitalizačných látok ( kyselina hyalurónová, vitamíny, minerály ) do kože pomocou mikrovpichov injekcií. 

Hlavnou výhodou mezoterapie je, že sa aktívne roztoky dostávajú priamo do kože. Pomocou špeciálnych roztokov vieme dosiahnuť hydratáciu kože, bojujeme proti voľným radikálom v koži, stimulujeme tvorbu elastínu a kolagénu. Priekopníkom mezoterapie bol francúzsky lekár Dr. Michel Pistor v roku 1952. Viac než 25 000 lekárov dnes celosvetovo využíva mezoterapiu v starostlivosti o svojich pacientov. 

Efektom mezoterapie je pevnejšia, elastickejšia a žiarivejšia pokožka, vypnutejší vzhľad kože, ktorý spôsobuje mladší vzhľad. 

Mezoterapia sa využíva na ošetrenie tváre, krku, dekolktu, chrbtov rúk, na udržanie zdravého vzhľadu pokožky resp. pri ochabnutej, dehydrovanej pokožke so stratou jasu na dosiahnutie žiarivejšieho vzhľadu a vypnutia pokožky.


Mezoterapia - ošetrenie :

Kompletné ošetrenie trvá zhruba 60 minút. Po ošetrení sa môže objaviť dočasné sčervenanie, opuch pokožky s drobnými znamienkami po vpichoch ihly. Doba hojenia chrastičiek veľkosti makového zrnka trvá približne 2 dni. Po zákroku je potrebné pokožku chrániť pred slnečným žiarením a do 48 hodín po ošetrení sa vyhýbať saune, soláriám a taktiež je potrebné obmedziť výraznú pohybovú aktivitu. 


Výhody mezoterapie :
  • podporuje produkciu elastínu a kolagénu
  • dodáva pevnosť a pružnosť pokožke
  • pôsobí preventívne proti vráskam
  • mezoterapia je vhodná na aknóznu pleť a pigmentové škvrny


Kontraindikácie :

tehotenstvo, kojenie, alergie na lieky alebo anestetiká, kardiostimulátor, vysoký krvný tlak