FOTOREJUVENIZÁCIA - neinvazivné ošetrenie pleti tváre, krku, dekoltu a chrbtov rúk pomocou IPL

/ IPL - skratka výrazu Intensive pulse light /


Vplyvom veku naša pleť stráca na pružnosti a pevnosti, objavujú sa rozšírené cievky na tvári alebo na nohách, vrásky a chyby pigmentácie. Staroslivosť o pleť žien a mužov všetkých vekových kategórii je v tomto období nevyhnutná. 

K prejasneniu pleti, odstráneniu rozšírených cievok a navodeniu novotvorby kolagénu je najvhodnejšia fotorejuvenácia, ktorá zároveň slúži k zvýšeniu hydratácie pokožky. 

Vhodnými prostriedkami v boji proti starobe sú regenerujúce, omladzujúce a prejasňujúce procedúry. Momentálne je najúčinnejším a najmodernejším spôsobom na odtránenie prejavov predčasného starnutia fotorejuvenizácia.

Harmony® XL je moderný, univerzálny, multifunkčný systém kombinujúci technológie IPL, laseru a LED. Je vysoko efektívny pri zlepšovaní farby, textúry a tónu pokožky na základe jednoduchých a neinvazívnych postupov.

Pomocou pulzne modulovaného vysokodávkového svetelného žiarenia, je Vaša pleť viditeľne žiarivejšia, mladšia a na dotyk jemnejšia.

Princíp tejto modernej metódy spočíva v prehriatí kolagénových a elastických vlákien uvedeným svetelným žiarením v podkoží. Vplyvom pôsobenia žiarenia sa pleť tváre vypne a vynikne jej textúra.

Prístroj je bezkonkurenčne všestranný umožňuje revitalizáciu pokožky tváre, krku, dekoltu, chrbtov rúk a predlaktia. 

V súčasnosti je to najúspešnejšia metóda v oblasti estetickej medicíny.


Využite príležitosť  krásnej a mlado vyzerajúcej pleti bez využitia chirurgických zákrokov. 


Čo je fotorejuvenizácia?

Fotorejuvenizácia je technológia intenzívneho pulzného svetla, ktorá ponúka radikálne zlepšenie bez pooperačných obmedzení. Širokospektrálne svetlo ovplyvňuje povrchové pigmentácie, rozšírené póry a cievky s vhodným rádiofrekvenčným obmedzením. Dochádza k prehriatiu hlbokých častí pokožky a tým k tzv.obnoveniu kolagénu, zlepšeniu tonusu, spevneniu pokožky a vyhladeniu drobných vrások.


Aké má fotorejuvenizácia účinky?

Pôsobí hĺbkovo na kolagén, a tým vyhladzuje jemné vrásky a celkovo mení vzhľad kože Vyrovnáva farbu pokožku a vytvára mladistvý vzhľad Efektívne lieči vaskulárne a pigmentové nedokonalosti Zvyšuje napätie pokožky Redukuje rozšírené póry až o 60%


Kde sa najčastejšie vykonáva?

Najčastejšie na tvári, dekolte a hornej strane ruky až po predlaktie. Počas ošetrenia môžete pocítiť mierne štipnutie a výrazné prehriatie ošetrovanej oblasti. Každý zákrok trvá približne 20 až 25 minút.


Je potrebné fotorejuvenizáciu opakovať?

Všetkým procesom v ľudskej pokožke trvá určitý čas na dosiahnutie požadovaného efektu a preto vyžaduje opakovanú terapiu. V závislosti od počtu a náročnosti jednotlivých kožných problémov sa odporúča 4 -6 ošetrení. V deň ošetrenie ste schopní sa vrátiť do zamestnania a vykonávať bez obmedzení všetko ako zvyčajne. 


Fotorejuvenizácia pleti, odstránenie pigmentových škvŕn na pleti, farebné zjednotenie pleti

Odstránenie rozšírených cievok na lícach


Liečba akné, fľaky po akné


Akné, fľaky na pleti po akné


Odstránenie pigmentových škvŕn na dekolte 


Odstránenie pigmentových škvŕn na rukách


Odstránenie škvŕn na tvári


Fotorejuvenizácia - vyhladenie vrások očného okolia

Všeobecné kontraindikácie / tak ako ich deklaruje výrobca Harmony /

- Karcinogénne ochorenia
- Gravidita
- História keloidov alebo hypertrofické jazvy
- Aktívne infekcie herpes simplex v liečebnej oblasti
- Diabetes ( nezávislí na inzulíne )
- Krehká a suchá pleť
- Hormonálne poruchy ( stimulované pulzným svetlom )
- Použitie antikoagulancií
- Epilepsia
- História koagulopatie ( coagulopathies )
- Poruchy imunitného systému
- Retinoidy ( accutane )
- použitie steroidov

Každý modul Harmony môže mať ešte vlastné kontraindikácie.