IPL EPILÁCIA - najspoľahlivejšia metóda v odstraňovaní nežiadúceho ochlpenia  

 
Zbavte sa chĺpkov navždy a bez bolesti!

Nebaví vás neustále holenie a odstraňovanie nežiadúcich chĺpkov na vašom tele? Prajete si dokonale upravenú a hladkú pokožku bez jediného chĺpka? Samozrejme! Každý z nás sa túži zbaviť nepríjemných i neestetických nezmarov a mať zamatovo hladkú pokožku už navždy. Nestrácajte čas s neefektívnymi a bolestivými spôsobmi!


Salón inVisage Vám ponúka jedinečný tip ošetrenia, vďaka ktorému získate hebkú a hladkú pokožku bez chĺpkov.

K odstráneniu zle vyzerajúcich chĺpkov na našom tele si dnes môžeme vybrať najvhodnejšiu metódu na svete. Bezbolestné, efektívne, laserové odstránenie chĺpkov s trvalým efektom vďaka multifunkčnému prístroju Harmony® XL .


Oblasti. kde epilácie vykonávame:


DÁMY:

 • horná pera, brada, líca, bokombrady, obočie
 • podpazušie, okolie prsných bradaviek
 • ramená, predlaktia
 • chrbát
 • brucho
 • bikiny plavková línia, bikiny zúžená plavková línia
 • stehná
 • predkolenia


PÁNI:

 • Podpazušie
 • Ramená
 • Predlaktia
 • Chrbát
 • Hrudník
 • Brucho
 • Stehná
 • Predkolenia  


Priebeh a princíp epilácie

Epilácia je permanentná forma redukcie nadmerného či nežiadúceho ochlpenia, využívajúca potenciál svetelného spektra a výhody moderných a účinných technológií. 

IPL epilácia pracuje na princípe selektívnej fototermolýzy – produkujú svetelné žiarenie nekoherentnej vlnovej dĺžky, citlivé na farbivo vlasového chĺpku – melanín. Svetelný lúč prenikne ku korienku chĺpku (folikulu), reaguje s jeho farbivom a zmenou svetelného žiarenia na tepelnú energiu dochádza k zahriatiu vlasového korienka na extrémne vysokú teplotu a jeho definitívnemu zničeniu.


Kedy je vhodná epilácia?

Keďže vlasy aj chĺpky v priebehu svojho života prechádzajú určitými rastovými cyklami, pre úspešný výsledok epilácie je potrebné zasiahnuť vlas v jeho aktívnej rastovej fáze (anagéne), kedy obsahuje najviac farbiva. 

Počet – percento korienkov (folikulov) v aktívnej fáze je rôzne na jednotlivých častiach tela a do určitej miery individuálne. 

Ostatné korienky na danej časti tela sú v kľudovej fáze (telogéne). Korienky v kľudovej fáze sa skôr či neskôr prebudia a začnú z nich rásť chlpy. Preto sú medzi jednotlivými epiláciami nutné dostatočne dlhé pauzy, priamo závislé od dĺžky kľudovej fázy na danej časti tela, aby sa maximálne množstvo chĺpkov dostalo do aktívnej fázy, stmavlo a mohlo byť zničené IPL svetelným lúčom.


Je nutné epiláciu opakovať  pravidelne?

V priemere je epiláciu potrebné zopakovať 3 – 5 krát, v 3 – 4 týždňových intervaloch. Akékoľvek informácie o výsledkoch trvalej epilácie po jednom alebo dvoch zákrokoch nemôžu byť pravdivé ani objektívne. V nízkom percente prípadov, v závislosti na individuálnych vlastnostiach pokožky a ochlpenia môže byť počet potrebných opakovaní epilácie nižší alebo vyšší ako je priemer. 

Treba sa nejak špeciálne pripraviť pred ošetrením ?

Na epiláciu laserom je vhodná neopálená pokožka. Časti tela, ktoré môžu byť vystavené priamemu či nepriamemu slnečnému žiareniu je vhodné chrániť krémom s vyšším ochranným faktorom (50). Chĺpky nesmú byť epilované strojčekom ani akoukoľvek inou metódou, ktorá chĺpky vytrháva (minimálne 6 týždňov pred zákrokom). Chĺpky musia byť na hladko oholené žiletkou.


Ako dlho trvá zákrok?

Dĺžka ošetrenia závisí od veľkosti ošetrovanej plochy. Ošetrenie oblasti podpazušia či bikín trvá niekoľko minút, oblasť väčšej plochy trvá trošku dlhšie.


Po epilácii môže nastať na pokožke nejaká reakcia?

Vo väčšine prípadov nie je epilácia sprevádzaná žiadnou reakciou pokožky po zákroku. Vo výnimočných prípadoch môže trošku sčervenať. Mierne podráždenie pokožky môže pretrvávať niekoľko hodín. Po zákroku sa neodporúča opaľovanie minimálne po dobu 2 – 3 týždňov. Dôležité je tiež požívať krém s vysokým ochranným faktorom na epilované časti tela.


Pre koho je epilácia vhodná?

Je vhodná pre ošetrenie žien aj mužov vo všetkých lokalitách nášho tela, s výnimkou očných rias.


Je epilácia naozaj trvalá?

Áno, výsledok je naozaj trvalý, nežiadúce ochlpenie je zredukované na akejkoľvek časti tela alebo tváre. Vždy však musíme mať na zreteli možné hormonálne zmeny, ktoré v organizme vznikajú jednak prirodzene, jednak patológiou - ide však o výnimočné prípady.


Je epilácia bolestivá?

Vzhľadom k tomu, že je pôsobenie laserového lúča sprevádzané prúdom špeciálne chladiacej látky, ktorá ho ochladzuje, procedúra je prakticky bezbolestná. Zároveň je týmto systémom chránená aj pokožka. Aj napriek tomu nemožno povedať, že ošetrenie necítite. Bolestivosť závisí aj od miesta ošetrenia a hlavne od individuálnej vnímavosti.


Všeobecné kontraindikácie / tak ako ich deklaruje výrobca Harmony /

Karcinogénne ochorenia, Gravidita, História keloidov alebo hypertrofické jazvy, Aktívne infekcie herpes simplex v liečebnej oblasti, Diabetes ( nezávislý na inzulíne ), Krehká a suchá pleť, Hormonálne poruchy ( stimulované pulzným svetlom ), Použitie antikoagulancií, Epilepsia, História koagulopatie ( coagulopathies ), Poruchy imunitného systému, Retinoidy ( accutane ), použitie steroidov

Každý modul Harmony môže mať ešte vlastné kontraindikácie.


Epilácia horná pera


Epilácia bokombrady u ženy
 
Epilácia chrbát - muž 

Epilácia predlaktie 

Epilácia podpazušie ženy