Poradenstvo - Vypadávanie vlasov

vypadavanie vlasov

Vypadávajú vám vlasy? Zrejme nie ste v pohode

To, že vlasy padajú, je prirodzené. Ak ich je však omnoho viac, ako obyčajne a zdá sa vám, že je nadmerné, neotáľajte a vyhľadajte lekára!  

Ak ste v strese, trpí nielen vaše vnútro, ale dokonca aj vlasy postrehnú negatívnu zmenu a prejavia to po svojom. „Vypadávanie vlasov je špeciálnym prejavom nadmernej psychickej záťaže a vnútornej nestálosti,“ hovorí kaderníčka Janka zo salónu krásy inVisage v Bratislave.

Je však potrebné rozlíšiť vypadávanie nadmerné a priemerné. „Pri bežnom vypadávaní je vhodné použiť základné vitamínové doplnky ako je vápnik, horčík a zinok. Prispôsobiť a spestriť stravu o tieto vitamíny a hlavne eliminovať stres, naučiť sa relaxovať a mať rada svoje telo,“ radí skúsená kaderníčka.

Ako si vieme pomôcť dostupnými prostriedkami? „Vhodné sú šampóny určené na preliečenie vlasovej pokožky a spevnenie vlasových cibuliek. Prípadne v čase relaxu, využite čas pre seba a doprajte si jemnú masáž pokožky hlavy bruškami prstov,“ hovorí kaderníčka.

Kedy je už potrebné navštíviť lekára? „Ak je vypadávanie nadmerné a nedá sa zastaviť voľne dostupnými produktmi na trhu, je potrebné vyhľadať odbornú lekársku pomoc,“ uzaviera odborníčka z inVisage.

Autor: Lilly  

www.diva.sk/moda-a-krasa/krasa/vypadavaju-vam-vlasy-zrejme-nie-ste-v-pohode 

facebook profil invisage